Informace

Elektronická cigareta - co to vlastně je?

Elektronická cigareta je šikovný vynález, který se na celém světě stává nejmodernější náhradou klasických tabákových cigaret. Elektronická cigareta je plnohodnotnou náhradou klasických cigaret. Máme řadu dlouholetých silných kuřáků, kteří potvrzují, že dokázali na elektronickou cigaretu přejít velice rychle a normální cigarety omezili na nulu, nebo pár kousků denně.

Elektronická cigareta Vám dodá nikotin ve formě nikotinové páry, která vypadá podobně jako kouř, vdechuje se stejně jako kouř, ale přitom nesmrdí kouřem a neobsahuje dehet a další rakovinotvorné látky a jedy. S elektronickou cigaretou si můžete pohrávat v ústech, jak jste zvyklí. Elektronická cigareta zaměstná i Vaše ruce, ale nepadá z ní žádný popel. Na rozdíl od nikotinových žvýkaček či náplastí totiž elektronická cigareta přináší kuřákům všechny důležité kuřácké rituály na které byli zvyklí.

Co dýchám z elektronické cigarety?

Lidé se často ptají, zda není dým stejně škodlivý jako cigaretový kouř. Dým z elektronické cigarety jednoznačně není škodlivý, protože elektronická cigareta obsahuje pouze čistý nikotin, potravinářský propylen glykol a vodu. Porovnejte si tuto čistou páru s několika tisíci chemikálií, které jsou v jedovatém tabákovém dýmu.

Propylen glykolu se nemusíte obávat. Je to látka podobná lihu a slouží jako rozpouštědlo a nosič nikotinu k vytváření viditelného oblaku dýmu. Ano, jde o stejný propylenglykol, který se používá v divadlech na tvorbu dýmu, nebo v potravinářském průmyslu. Nezávislé informace o propylen glykolu. Takže nejškodlivější látkou v eCigaretě je samotný nikotin, kvůli kterému vlastně kouříte.

Proč není elektronická cigareta v každé trafice?

Důvod je jednoduchý, tabákové koncerny si nechtějí ohrozit svůj miliardový byznys a proto nechtějí elektronické cigarety pustit do běžné distribuční sítě. Díky tomu, že elektronická cigareta je skutečně novinkou uvedenou do výroby teprve v tomto století, je doba její dostupnosti v trafikách teprve před námi.

Ale to v zásadě nevadí, protože již nyní si můžete pořídit svou elektornickou cigaretu jednoduše u nás a to dokonce včetně pravidelného zasílání náhradních nikotinových náplní až domů.

Hlavní důvody, proč e-cigareta šetří Vaše peníze

  • Krabička cigaret stojí běžně 70-80 Kč a vydrží jeden den.
  • Průměrná spotřeba náplně běžného kuřáka do elektronické cigarety je cca  20 Kč , za den.
  • Měsíčně ušetříte nejméně 50x30 Kč tedy 1500 Kč každý měsíc.
  • Silní kuřáci měsíčně ušetří i 2000 Kč nebo více měsíčně.
  • Navíc neutrácíte v trafice za časopisy a další zbytečnosti.
  • S e-cigaretou šetříte již první měsíc.